Žilina krok od záchrany

Prvá tretina tretieho barážového zápasu sa niesla v defenzívnej podobe, ani jedno mužstvo nechcelo inkasovať gól a dopredu vyrážali len zriedkavo. Viac z hry však mali hostia, Stupkova šanca skončila na Tomekovi a dorážka osamoteného Rataja vedľa brány. Vedľa skončil aj Hreusov pokus po samostatnom nájazde a Žilinčania dokázali, že ich najväčším súperom sú oni sami. Potrestať ich mohol Lušňák, ale Murín bol pozorný. Hosťujúci brankár si ale ku koncu tretiny natiahol triesla a v bráne ho od druhej dvadsaťminútovky vymenil Laco.

Klasicky zlý nástup domácich do druhej tretiny mohol potvrdiť Hreus, ale neuspel ani vo svojom druhom samostatnom nájazde. Vynahradil so to však už o niekoľko chvíľ po tom, keď využil zlé striedanie domácich a nikým nekrytý dorazil Petruškovu strelu do siete. Žilina pokračovala v tlaku aj naďalej, presilovkové šance Kokavca so Stupkom domáci brankár Tomek vyriešil a pozor si dal aj pri Rúfusovom úniku v oslabení. Gól mu nedal ani Petruška, ktorého strela prešla medzi betónmi domáceho gólmana, ten ju však stihol vytesniť mimo bránu. Aký-taký útočný záblesk domácich potom predviedol Pupák, ale nemohol byť úspešný.

Do tretej dvadsaťminútovky vstúpili hostia ďalším samostatným nájazdom, tentoraz to bol Kokavec, ale ani on Tomeka neprekonal. Vyšlo to však Devečkovi, ktorý v presilovke poslal puk po Ratajovej prihrávke do vinkla piešťanskej brány a zvyšoval na 0:2. Domácim inkasovaný gól viditeľne pomohol, začali hrať aktívne a dokázali znížiť, keď Románek napálil do brány puk hneď po Peškovom vyhratom buly. Už o minútu mohlo byť vyrovnané, ale Lušňák našiel iba Lacovu pripravenú lapačku. Puk do brány netečoval po Románkovom nahodení ani Peško, a tak prišiel trest. Bučka zbytočne fauloval a Devečka pridal svoj druhý gól v presilovke z rovnakej akcie ako ten prvý a rozhodol o tretej žilinskej výhre v baráži.

Hlasy trénerov

Milan Klement, tréner ŠHK 37 Piešťany:  Dnes sme išli do zápasu s cieľom vyhrať, čo sa nám ale od začiatku veľmi nedarilo. V prvej tretine mali hostia mierne navrch, my sme hlavne nechceli inkasovať. Druhá tretina bola tradične zlá, dostali sme v nej gól po našej chybe. Tretia tretina bola z našej strany najlepšia, po druhom inkasovanom góle sme rýchlo znížili a hrali sme lepšie, po ďalšej zbytočnej chybe sme ale dostali aj tretí gól a prehrali sme. Zajtra však chceme určite uspieť.“

Július Pénzeš, tréner MsHK Žilina: „Vedeli sme, čo nás v Piešťanoch čaká. Chceli sme hrať zo zabezpečenej defenzívy, udržiavať nerozhodný výsledok a streliť nejaký gól, čo sa nám aj podarilo. Myslím si, že sme boli v zápase lepší, pridali sme aj ďalšie góly a zvíťazili sme. Domáci však tiež nehrali zle a neskladali zbrane ani za nepriaznivého stavu, a tak určite ešte nie je rozhodnuté.“

ŠHK 37 Piešťany - MsHK Žilina 1:3 (0:0,0:1,1:2)

Góly: 45:33 Románek (Peško) - 22:32 Hreus (Petruška, Milovanovič), 43:50 Devečka (Rataj, Faith), 56:14 Devečka (Hreus, Nemec)

ŠHK 37 Piešťany: Tomek - Kolník, Kalafút, Bučka, Zajac, Vrána, K. Grman, Mihálik, T. Magušin - Baran, Prokop, Pupák - Románek, Peško, Haring - Gálik, F. Novák, Lušňák - Rybárik, Učeň, Chylo

MsHK DOXXbet Žilina: Murín (20:00 Laco) - Devečka, Rúfus, Krčula, Dlouhý, Milovanovič, Heš, M. Horský, Leško - Smotrila, Vala, Faith - Nemec, Hreus, Kokavec - Petruška, Rataj, Stupka - Hájnik, Troliga, Drevenák