So Senicou úspešne aj do tretice

Domáci od začiatku neponechali nič na náhodu a súpera zo Senice poriadne zatlačili. V úvodnom nápore neuspeli Mihálik Chylom, ale potom sa dostal do úniku Baran spolu s Kubrickým, ktorý strelil prvý gól stretnutia. O dve minúty neskôr Učeň vyhral buly v útočnom pásme a Klčo strelou z prvej zvýšil na 2:0. Piešťany potom pokračovali v tlaku, ale spoluprácu Barana s Kubrickým zastavil Hiadlovský a potom sa nepresadil ani Rosa. V samom závere tretiny sa v oslabení dostal do úniku Baran, toho však brankár hostí nedovolene zastavil a rozhodca Fridrich nariadil trestné strieľanie, ktoré ale Baran nepremenil.

V druhej tretine domáci hokejisti prestali hrať a udržiavali náskok, čo sa im však nemuselo vyplatiť. Najskôr domácej obrane v oslabení ušiel Sloboda, netrafil však bránu. Po ňom sa tečovanou strelou nepresadil  Hanták, ani Lelkeš, na ktorého obrancovia zabudli. Piešťany na konci tretiny predsa len trochu ožili, do útoku zavelil strelou od modrej Macháč. Potom získal v strednom pásme puk Štepán, našiel Magušina, ktorý mohol strieľať, ale ten sa rozhodol prihrať dobre postavenému Chylovi, ktorý nemal problém dostať puk do brány.

V poslednej tretine sa najskôr v presilovke nepresadili Chylo Holovičom, následne v oslabení ušiel Lelkeš, ale mal vychýlenú mušku a netrafil bránu. Hostia mohli v jednej z presiloviek znižiť, ale Rajčák mieril iba do FumačaŠedivý netrafil. Na druhej strane mohol zvýšiť Baran, ale tiež neuspel. Seničania sa vrátili do hry necelé tri minúty do konca zápasu, keď sa v presilovke k odrazenému puku dostal Sojčík a skorigoval na rozdiel dvoch gólov. Hosťujúci tréner si následne zobral oddychový čas a rozhodol sa hrať power-play, lenže brankár Hiadlovský „zabudol“ vo svojej prázdnej bráne hokejku, čo mu automaticky vynieslo vylúčenie a za následné protesty aj osobný trest. Domáci tak mali výhodu presilovej hry, v ktorej Seničania faulovali ešte raz a v následnej presilovke o dvoch hráčov po peknej Chylovej prihrávke Štepán doklepol puk do brány a stanovil skóre na konečných 4:1.

ŠHK 37 Piešťany - HC Dukla Senica 4:1 (2:0,1:0,1:1)

Góly: 03:22 Kubrický (Baran, Pupák), 05:47 Klčo (Učeň), 37:12 Chylo (Magušin, Štepán), 59:27 Štepán (Chylo, Holovič) - 57:36 Sojčík (Ch. Draschkowitz, Šedivý)

ŠHK 37 Piešťany: Fumač - Kolník, Poláček, Bučka, Macháč, Magušin, Grman, Blaško, Vrána - Baran, Kubrický, Pupák, Mihálik, Peško, Haring, Chylo, Holovič, Štepán, Rosa, Učeň, Klčo

HC Dukla Senica: Hiadlovský - Škadra, Šedivý, Janík, Hajas, Ondrovič, Varga, Vlk - Ch.Draschowitz, Hanták, Sojčík, Lelkeš, Novák, Rajčák, Sloboda, Goga, L.Draschowitz, Blanár