Pudingy, palacinky či proteínové tyčinky – bielkovinovú diétu KetoDiet si zamilujete

Veľká noc, Vianoce, rodinné oslavy či dovolenka pri mori. Všetko sú to situácie, ktoré dajú zabrať nielen vašej peňaženke, ale aj ručičke na váhe. Pohľad na ňu rozhodne nie je príjemný rovnako ako súboj s gombíkom na vašich obľúbených nohaviciach. Ak ho chcete vyhrať a ručičku posunúť o pár čísel naspäť, nezostáva vám nič iné než začať chudnúť. Pomôcť vám v tom môže proteínová diéta KetoDiet, na ktorú si posvietime v nasledujúcich riadkoch.

Bielkoviny sú základ

Keď sa povie slovo diéta, neveští to nič dobré. Mnohých pri nej ako prvé napadne hlad, nedostatok jedla a trápenie. Našťastie, toto sú už len mýty a čoraz väčší počet diét sa zakladá na úprave stravovacích návykov. Inak tomu nie je ani v prípade KetoDiet, pri ktorej vás čakajú výživové doplnky bohaté na bielkoviny. Tie vás nielen zasýtia, ale vám dodajú aj potrebnú energiu. Telo však pre správne fungovanie potrebuje aj ďalšie makronutrienty ako tuky a cukry, ktoré sú taktiež obsiahnuté vo výživových doplnkoch KetoDiet. Samozrejme, v primeranej miere.

Chudnete vďaka ketóze

Máte dovolené takmer všetko - bielkoviny, tuky a v obmedzenom množstve dokonca aj sacharidy. Ako je potom možné, že chudnete? Nebojte sa, nemá to žiaden háčik. Za všetkým stojí tzv. ketóza, teda metabolický proces, kedy telo nečerpá energiu zo sacharidov, ale z tukov a bielkovín. V organizme vzniká obmedzením príjmu sacharidov na 20 g denne, z ktorých sa energia ihneď spotrebuje na fungovanie orgánov, vďaka čomu nedochádza k ukladaniu tukových zásob. Počas ketózy telo produkuje ketolátky, ktoré sú podobne ako tuky a bielkoviny zdrojom energie pre mozog či svalstvo.

Tipy, ako sa dostať do ketózy

Telo sa dostáva do stavu ketózy spravidla po 2-3 dňoch od dňa obmedzenia príjmu sacharidov. V prípade, že  si nie ste istí či vo vašom tele skutočne prebieha ketóza, prinášame vám zopár tipov ako sa do nej ľahko dostanete.

    1. Jedzte potraviny s nízkym obsahom sacharidov a rozhodne neprekračujte dennú dávku 20 g. Najmenej sacharidov sa nachádza v malinách, jahodách, slivkách alebo citróne. Zo zeleniny to je karfiol, kapusta, brokolica, avokádo, cuketa a tiež špenát.
    2. Nevyhýbajte sa tukom, konzumujte najmä zdravé tuky ako vlašské oriešky, kokosový olej, tekvicové semienka.
    3. Pravidelne sa pohybujte. Nemusíte behávať či chodiť do fitness centra. Postačí ak pôjdete niekoľko autobusových zástaviek pešo alebo sa každý deň aspoň na 20 min. poprechádzate.

Diétne plány a výživové balíčky KetoDiet

Po prvotnom rozhodnutí začať chudnúť vás čaká ďalší dôležitý krok – výber správneho diétneho programu. V ponuke sú tri typy diétnych plánov. Najkratší, v trvaní 6 týždňov, je BASIC diétny plán určený pre jednotlivcov s nízkym stupňom nadváhy. Pochutnať si môžete na proteínovom pudingu, palacinkách, polievočkách a ďalších dobrotách. 9 týždňov budete chudnúť s diétnym programom MEDIUM, za pomoci ktorého zatočíte so stredným stupňom nadváhy. Opäť si na tanieri nájdete rôzne dobroty, od proteínových nápojov, polievok až po chutné jedlá ako šalát s lososom či cottage syrom. V prípade, že ste ťažší oriešok a vaša nadváha už dosiahla ten najvyšší stupeň, odporúčame siahnuť po diétnom pláne INTENSE. Chudnúť budete postupne, v priebehu 3 mesiacov, ktoré vám však s proteínovou omeletou na raňajky, tyčinkou na desiatu či morčacími prsiami na obed ubehnú veľmi rýchlo.

Veľkým benefitom proteínovej diéty KetoDiet sú odporúčané výživové balíčky špeciálne upravené pre potreby konkrétneho diétneho plánu. Obsahujú všetky potrebné zložky v takom pomere, aby ste telo udržali v stave ketózy po celý čas diétneho programu. Navyše, k dispozícii máte nielen predpripravené jedlá, ale i nápoje, pečivo, proteínové tyčinky a ďalšie nízkosacharidové maškrty.

TIP na recept
Na záver, ako dôkaz toho, že diétne programy KetoDiet skutočne nie sú o hladovaní, ale o chutných a zdravých jedlách vám prinášame recept na výborné Ketowafle s čokoládovým tvarohom. Dobrú chuť:)

Zdroj: https://www.dietdoctor.com/low-carb/ketosis