Prvé semifinále úspešné

Detvanci vyrukovali v prvom semifinálovom zápase  s defenzívnou taktikou a snažili sa rozbíjať piešťanské útoky už v zárodku, čo sa im celkom darilo. Šancí tak nebolo veľa, zaujala Románkova dorážka, ktorá skončila na brankárovi Šimkovi a potom Pupákov teč, ktorý skončil tesne nad. Zo strany hostí prišla prvá a hneď gólová akcia, keď v presilovke Špila našiel dobre postaveného Kóňu, ktorý otvoril strelecký účet stretnutia. Po inkasovanom góle sa domáci nemohli dostať do tempa, naštartovala ich až presilovka v závere tretiny, ktorú ale Gálik svojou strelou nedokázal využiť.

Do druhej tretiny však Piešťany vstúpili odhodlane a už po niečo viac ako minúte sa presadil strelou od modrej Bučka a vyrovnal. Zvýšiť po ňom mohol Lušňák, Šimko bol ale na mieste. Misky váh na stranu domácich potom ale naklonil v presilovke o dvoch hráčov Gálik svojou strelou spomedzi kruhov. Domáci búšili do podpoľancov aj naďalej, dobré akcie Holoviča s Rybárikom ale zostali nevyužité. A tak prišiel trest v podobe Pohorelcovho vyrovnávajúceho gólu štyri sekundy pred koncom druhej tretiny.

Domácich inkasovaný gól nezlomil a znova do vedenia ich mohol poslať opäť Gálik, ale zle trafil Lušňákovu prihrávku pred prázdnu bránku. K strelcom sa nepridali Pupák s Románkom. Tomeka potom vystrašili Kubus, a po ňom aj Majeský, ale domáci brankár puk za svoj chrbát nepustil a tak sa muselo predlžovať. Predĺženie však netrvalo dlho. Po minúte si zobral puk Bučka, našiel Románka pred bránou, a ten na veľkú radosť všetkých piešťanských hráčov a fanúšikov rozhodol o prvej semifinálovej výhre pre domácich.

Roman Sýkora, asistent trénera ŠHK 37 Piešťany: “Vedeli sme, že Detva má veľmi dobré mužstvo a čaká nás dlhá séria. V prvej tretine to bol opatrný hokej. Nedarilo sa nám hrať jednoducho a zakončovať útoky, nanešťastie sme dostali zbytočný gól v našom oslabení a tretinu sme potom dohrali v slabšom tempe. Chalanov sme nabádali, aby lepšie napádali a častejšie strieľali, čo nám vyšlo, keď sme otočili na 2:1. Potom sme ale zaváhali a dostali ďalší zbytočný gól. V tretej tretine sme chceli rozhodnúť, ale mysleli sme aj na obranu. Gól v tretej tretine nepadol, ale našťastie Románek v predĺžení rozhodol. Víťazstvo ale netreba preceňovať, lebo séria bude určite ešte ťažká.“

Milan Čanky, tréner HC 07 Detva: “Do Piešťan sme cestovali s defenzívnou taktikou, nechceli sme otvoriť hru, lebo domáci majú skúsené mužstvo s rýchlymi hráčmi, čomu sme podriadili aj taktiku. Chalani výborne bránili stredné pásmo. Taktina nám vyšla a dotiahli sme zápas do predĺženia, v ktorom sme spravili osudovú chybu, keď sme si zatiahli puk do obranného pásma, tam sme ho stratili a nechali voľného hráča, ktorý skóroval. Chalanom ale môžem poďakovať za bojovnosť a domácim chcem pogratulovať k prvému víťazstvu.“

ŠHK 37 Piešťany - HC 07 Detva 3:2pp (0:1,2:1,0:0-1:0)

Góly: 21:06 Bučka (Peško, Zajac), 30:30 Gálik (Holovič, Kolník), 61:13 Románek (Bučka, Zajac) - 12:41 Kóňa (Špila, Majeský), 39:56 Pohorelec (Srnka, Mahdalík)

ŠHK 37 Piešťany: Tomek - Kolník, Kalafut, Bučka, Zajac, Magušin, Grman, Poláček, Vrána - Baran, Prokop, Pupák - Románek, Peško, Haring - Gálik, Holovič, Lušňák - F.Novák, Učeň, Rybárik

HC 07 Detva: Šimko - Kozelnický, Šiška, Špila, Hraško, Molota, Pukalovič, Ťavoda, Škvarka - Pohorelec, Srnka, Kubus - Majeský, Kóňa, Škvaridlo - Čanky, Mahdalík, Méry - Rehuš, Lesko, Haas