Poznáte vitamín B17?
Vitamín B17 nie je vo svete vitamínov žiadnym nováčikom. Mnohé národy ho konzumujú desiatky rokov a plne si uvedomujú zdravotné prínosy tohto vitamínu. Prívrženci tradičnej čínskej medicíny využívajú na liečbu rakoviny krčka maternice čaj získaný z marhuľových jadier. V Číne je používaný pri liečbe vredov.
Vedci vitamín B17 objavili už v roku 1830, ale pomenovanie dostal až v roku 1970. Vitamín B17 je v posledných rokoch skloňovaný najmä v súvislosti s liečbou rakoviny. Výsledky výskumov neposkytujú jednoznačné stanovisko. Pravdou zostáva, že národy, ktorých strava obsahuje vitamín B17, netrpia rakovinovými ochoreniami. Aj v neskoršom veku majú sviežu pleť a sú vitálni. Moderné národy ho neobľubujú z prostého dôvodu, ktorým je horká chuť.
Zoznámte sa s účinkami vitamínu B17
Ak chcete pociťovať pozitívne účinky vitamínu, dodržujte denné dávkovanie v množstve 100 mg. Dané množstvo neprekračujte, lebo pri prekročení limitu sa stáva vitamín toxickým!
Prijatím optimálnej dávky poskytnete organizmu prevenciu proti rakovine a vysokému krvnému tlaku. Vitamín B17 sa podieľa na zvyšovaní imunity, vyhnete sa nepríjemným chrípkam a virózam. Je prostriedkom k získaniu celkového zdravia, vitality a pohody. Podľa odborných štúdií je schopný eliminovať bolesť, ktorá vzniká pri artritíde.
Kde sa vitamín B17 nachádza?
Zdrojov čoraz viac obľúbeného a preferovaného vitamínu je niekoľko desiatok. Nachádza sa v jablkových semienkach, kôstkach marhúľ, bambusových výhonkoch, jačmeni, horkých mandliach, pohánke, hnedej ryži, kešu orieškoch, ľanových semienkach, šošovici a ďalších druhoch ovocia (čerešne, broskyne, slivky, pomaranče) a zeleniny (brokolica).Ak chcete vitamín využiť na zvýšenie obranyschopnosti organizmu, zlepšenie celkového zdravia a vitality, máte k dispozícii preparáty z lekárne vo forme kapsúl, tabliet či gélu. Najčastejšie sa získavajú z jadier marhúľ. Najlepšou alternatívou je jeho príjem v prirodzenej forme, preferujte ho.
MIMI
Obrázok: freedigitalphotos.net, Paul