Liverpool-Birmingham 2:2

K remíze “The Reds“ Reds výdate pomohol aj rozhodca...   Problémy Liverpoolu pokračujú. Po nemastnom - neslanom prvom polčase prehrával favorit 1:2.PO prekrásnom góle Ngoga –z voleja trafil nechytateľne –Martin Škrteľ prehral hlavičkový súboj a exotická posila Birminghamu Chucho Benitez z Ekvadoru vyrovnal. (perlička-Chuchov otec je v histórii Ekvadorského futbalu jeho najlepší strelec - jablko nepadlo ďaleko od stromu). Najkrajší moment zápasu prišiel v 35.min.Druhý útočník Birminghamu Jerome napriek ataku Mascherana  vystrelil z dobrých 35 m a strela zapadla ponad vybehnuvšieho Reinu do siete-1:2. Pred koncom polčasu vystriedal  zraneného Rieru zo zranenia vyliečený Steve Gerrard  .Hra Liverpoolu dostala okamžite iné grády. Reds zakurovali pod Birminghamský kotol až sa z neho kúrilo a aj zakúrilo. Paradoxne však poriadne „smradľavým dymom“. Ngog nafilmoval pád v šestnástke, rozhodca mu to spapkal a pre Gerrarda nebol problém premeniť 11 m kop- vyrovnané 2:2. Obrovský tlak Liverpoolu v závere  zápasu už na stave nič nezmenil. Stolička trénera Rafu Benitéza už má len tri nohy... Apropo –rozhodcovia. Nenadávajme už na tých našich. Okrem tohto zápasu –kto videl na DSF aký gól neuznal arbiter Rostocku v poslednej minúte – za stavu 1:0 pre domáci Aachen a podobne Norimberku v sobotu v závere zápasu v Mainzi –tiež bolo 1:0 pre domácich (nemeckí komentátori sa chytali za hlavu) tak zistí, že tí naši rozhodcovia sú vlastne celkom dobrí...