Hokejisti zložili panterov

Zápas Piešťan s Považskou Bystricou priniesol pre oko diváka pútavý hokej. Hostia začali aktívne a v prvej šanci sa po Zlochovej prihrávke ocitol Koleda, ale nedal.  Gól nestrelili ani Koleno Gallom, a potom v presilovke opäť Koleda, ale v štrnástej minúte sa starý harcovník Zlocha najlepšie zorientoval pred bránou a gólom v presilovke otvoril skóre. Piešťany inkasovaný gól nakopol a Holovič zazvonil na žrď. Domáci potom gólovo odpovedali v presilovke, keď najskôr Peško nedal, ale Mihálik sa už nemýlil. V poslednej minúte prvej tretiny využil ďalšiu presilovku strelou spoza kruhu na vhadzovanie Poláček a otočil skóre v domáci prospech.

V druhej tretine najskôr Peško neumiestnil dobrú Bučkovu prihrávku, ale potom sa Piešťany tešili z ďalšieho presného zásahu, keď Učňovu strelu Bratina vyrazil len pred Klča, a ten ho zblízka prepálil. Po góle sa dlho nič nedialo, až z narastajúceho tlaku hostí Smerčiak výborne trafil Zlochovu prihrávku a znížil. Piešťany ale do konca tretiny opäť zvýšili svoj náskok, keď Haring nahadzoval puk pred bránu, a ten sa od tela brániacich hráčov dostal až za bránkovú čiaru. Na konci tretiny mohli hostia znížiť, ale Slávik svoju peknú individuálnu akciu zahodil.

Na tretiu tretinu domáci vykorčuľovali skoncentrovaní a svojmu súperovi, ktorú už kondične nestačil, veľa nedovolili, a sami ešte pridali dva góly. Najskôr v presilovke Holovič prekvapil Bratinu strelou do bližšieho rohu brány, potom sa dostal do úniku Haring, ale jeho kľučku hosťujúci brankár vystihol. Považskobystričanom sa päť minút pred koncom naskytla jedinečná šanca znížiť pri presilovke o dvoch hráčov, ale opak bol pravdou. Po Zlochovej zahodenej šanci Vrána presnou prihrávkou našiel rozbehnutého Pupáka, ktorý s prehľadom svoj nájazd zakončil a uzavrel skóre na konečných 6:2.

ŠHK 37 Piešťany - HK 95 Pov. Bystrica 6:2 (2:1,2:1,2:0)

Góly: 16:51 Mihálik (Peško, Haring), 19:41 Poláček (Kolník, Baran), 23:40 Klčo (Učeň, Rosa), 35:55 Haring (Rybárik, Poláček), 42:49 Holovič (Kolník, Románek), 55:44 Pupák (Vrána, Grman), - 13:29 Zlocha (Koleda, Volek), 32:42 Smerčiak (Zlocha, Koleda)

ŠHK 37 Piešťany: Tomek - Kolník, Poláček, Bučka, Macháč, Vrána, Grman, Blaško - Rybárik, Baran, Pupák - Mihálik, Peško, Haring - Chylo, Holovič, Románek - Rosa, Učeň, Klčo - Grunner

HK 95 Považská Bystrica: Bratina - Leško, Smerčiak, Volek, Grill, Šeliga, Sekáč, Demáček - Zlocha, Bubela, Koleda - Stráňovský, Tamáši, Slávik - Bujdák, Kubiš, Bačík - Teska, Koleno, Gallo