Hokejisti prvýkrát vedú

Domáci povzbudení výhrou na Liptove začali piaty finálový zápas aktívnou hrou, z ktorej rezultoval rýchly Zajacov gól spomedzi kruhov.  Na druhej strane dobre strieľal Pleva, ale ani na dvakrát Tomeka neprekonal a nevyrovnal.  Po dlhých hluchých minútach sa divákom pripomenul Peško, ale jeho presilovkovú strelu Palko vyškriabal nad bránu. Gól nepridal ani Prokop, ktorý tečoval Lušňákovo nahodenie. Na konci tretiny potom mohol prísť pre domácich trest z Ďurného hokejky, ale jeho strela mierila iba do bočnej konštrukcie brány.

V druhej tretine mohol nastať zlom v zápase, keďže domáci hrali skoro polovicu času v oslabení. Mikulášania však Tomeka nezlomili, a sami mohli inkasovať po nájazdoch Rybárika a Lušňáka, tí však úspešní neboli. Potom však Kalafút spravil pri rozohrávke katastrofálnu chybu a prihral Paukovčekovi do nájazdu, ktorý hosťujúci hráč premenil na vyrovnávajúci gól. Liptáci sa potom mohli dostať aj do vedenia, ale Lištiakov pokus, ktorý Tomek neudržal, domáca obrana odpálila spred bránkovej čiary. Z protiútoku sa potom snažil zakončiť Haring, bol však faulovaný a rozhodca Rudý nariadil trestné strieľanie. Haringov blafák ale skončil iba na bočnej konštrukcii. V pokračujúcej presilovke potom mohli Haringovo zaváhanie využiť hostia, ale Zlocha ani Ďurný neskórovali.

Z tretej tretiny sa stihla odohrať iba necelá polminútka a domáci sa opäť dostali do vedenia. Baran prihrávkou našiel Pupáka, ktorý po jednozápasovej pauze gólom oslávil návrat do zostavy. Piešťanci sa potom do útoku už príliš nehrnuli a udržiavali priaznivý stav. Hostia však až na Petranovu strelu od modrej čiary nič nevyprodukovali a v poslednej časti vystrelili iba trikrát do priestoru brány. Domáci mali šance hlavne v presilovkách, ale Palko pri kombináciach Barana s Pupákom, ani pri Zajacovej dobrej strele už neinkasoval, prehre svojho tímu však nezabránil a Piešťany sa prvýkrát v sérii ujali vedenia a na Liptov už cestujú so šancou zabezpečiť si účasť v baráži.

Roman Sýkora, asistent trénera ŠHK 37 Piešťany: „Dnes sme chceli potvrdiť víťazstvo z Liptovského Mikuláša a nemohli sme si dovoliť ďalšie zaváhanie na domácom ľade. Od začiatku sme mali tlak, dali sme gól, čo nás upokojilo, mohli sme pridať ďalšie góly, ale presilové hry nám dnes absolútne nevychádzali. V druhej tretine sme chceli hrať sústredene, ale polovicu času sme strávili v oslabení po zbytočných vylúčeniach, ktoré nás stáli veľa síl. Súper potom po hrubej chybe nášho obrancu vyrovnal. Do tretej tretiny sme stiahli hru na tri formácie, čo sa ukázalo ako dobrý ťah. Dali sme rýchly gól a do konca zápasu sme už boli lepší ako súper. Do Mikuláša tak ideme vyhrať a ukončiť túto sériu.

Marián Horváth, tréner MHK 32 Liptovský Mikuláš: „V prvej tretine sme prežili pekelné tempo Piešťan, preto aj 1:0 bol po tejto tretine prijateľný výsledok. Chlapcom sme potom vyčistili žalúdky a druhá tretina bola z našej strany najlepšia. Vyrovnali sme, mali sme aj ďalšie šance. V tretej tretine sme dostali po vlastnej chybe gól na 2:1 a súper potom taktickou hrou dobre vyčkával a zaslúžene vyhral. Chlapcov môžem za snahu pochváliť, ale nie som spokojný s častými vylúčeniami, ktoré nám odobrali obrovské množstvo síl.“

ŠHK 37 Piešťany - MHK 32 Liptovský Mikuláša 2:1 (1:0,0:1,1:0)

Góly: 02:06 Zajac (Haring, Peško), 40:29 Pupák (Prokop,Baran), - 31:20 Paukovček

ŠHK 37 Piešťany: Tomek - Kolník, Kalafut, Bučka, Zajac, Magušin, Grman, Poláček, Vrána - Baran, Prokop, Lušňák - Románek, Peško, Haring - Gálik, F.Novák, Rybárik - Pupák, Učeň, Chylo

MHk 32 Liptovský Mikuláš: Palko - Lišťiak, Devečka, Petran, Bača, Kadlubiak, Vlk, Hyben, Kokavec - Bartík, Pleva, Roháč - Kuric, Paukovček, Pohanka - Ďurný, Mravec, Zlocha - Macík, Legerský, Oravec