Hokejisti ani na tretíkrát nepostúpili

Štvrtý barážový zápas začali tímy vlažne, nikam sa neponáhľali a pozerať nebolo veľmi na čo. Divákov prebral až v polovici tretiny Novákov nájazd v oslabení, Laca ale neprekonal. V podobnej situácii sa na druhej strane ocitol Hájnik, svoj brejk zakončil strelou vedľa brány. V závere ale jeden gól predsa len padol, to keď Bučka v presilovke prihral neatakovanému Románkovi, ktorý na dvakrát dokázal otvoriť skóre. O pár sekúnd mohol vyrovnať Faith, jeho pokus ale Tomek efektne schoval do lapačky.

Druhú tretinu načal Haringov teč mieraci do brány, ten však Laca neprekvapil. Žilinčania potom hrali dlhé minúty v oslabení po zbytočných fauloch, Piešťany však tieto výhody hrali stále rovnakým štýlom a staticky, čo hostí zaskočiť nemohlo. Za zmienku stojí akurát Mihálikov pekný pokus a Kolníkova strela spomedzi kruhov. Na strane hostí mohol vyrovnať Hájnik, jeho únik v oslabení ale Tomek vyriešil.

V tretej tretine sa hra trochu zrýchlila, Piešťanci sa v jej začiatku dopustili dvoch faulov, Učňovo vylúčenie však ešte Vala nevyužil, Grmanovo už ale gólom skončilo, keď Devečka dostal prihrávku na modrú čiaru, potiahol si puk medzi kruhy a strelou do horného rohu piešťanskej brány vyrovnal. Do vedenia mohol hostí poslať Hreus, ale neuspel. Päť minút pred koncom ale Vala aj so šťastím puk do brány pretlačil a nasmeroval Žilinu k záchrane. Piešťancov mohol o chvíľu vrátiť do zápasu Zajac, jeho tvrdá strela ale skončila iba na Lacovi a Románkov  pokus v presilovke tesne míňal bránu hostí. V samom závere potom prišiel aj tretí gól do domácej siete, keď sa zdalo, že Zajac inkasoval úder lakťom do tváre, Piešťanci prestali hrať, rozhodcovia však nepískali a Hreus tak nemal problém zakončiť a zároveň aj ukončiť barážovú sériu, v ktorej Žilina zaslúžene zvíťazila a udržala sa v extralige.

Hlasy trénerov

Milan Klement, tréner ŠHK 37 Piešťany:  „Z našej strany to bol dnes celkom dobrý zápas, dostali sme sa do vedenia, ale zahadzovali sme presilovky, čo súperovi pomohlo, v tretej tretine dokázala Žilina vyrovnať a potom sme inkasovali nešťastný druhý gól. Chceli sme uhrať aspoň predĺženie, ale nepodarilo sa nám už vyrovnať. V sérii zvíťazilo skúsenejšie a lepšie mužstvo.“

Július Pénzeš, tréner MsHK  Žilina: „Dnes to bol pre nás najťažší zápas. V prvej tretine sme mali nejaké šance, ktoré sme nevyužili, druhá tretina bola zlá, dopúšťali sme veľa faulov, neinkasovali sme však, čo nám veľmi pomohlo. Potom sme dokázali vyrovnať a streliť aj druhý gól. Ubránili sme aj záverečnej piešťanskej presilovke a pridali tretí gól a som rád, že sa nám podarilo zachrániť extraligu v najkratšom možnom čase.“

Góly: 17:57 Románek (Bučka) - 46:51 Devečka (Petruška, Heš), 54:06 Vala (Kokavec, Nemec), 59:16 Hreus (Kokavec, Nemec)

ŠHK 37 Piešťany: Tomek - Kolník, Kalafút, Bučka, Zajac, Vrána, Grman, Magušin - Baran, Prokop, Pupák, Románek, Peško, Haring, Mihálik, Novák, Lušňák, Rybárik, Učeň, Chylo, Gálik

MsHK Žilina: Laco - Devečka, Rúfus, Krčula, Dlouhý, Milovanovič, Heš, Leško - Smotrila, Vala, Faith, Nemec, Hreus, Kokavec, Petruška, Rataj, Stupka, Hájnik, Troliga, Drevenák, Horský