Hlúpe chyby rozhodujú
Je to tak a stáva sa to aj na majstrovstvách sveta. Pramenia možno z neskúsenosti, premotivovanosti a snahy čo najlepšie reprezentovať svoju krajinu a vybojovať si miesto v každom ďalšom zápase.
V prvých ôsmich zápasoch sa ich dalo nájsť hneď niekoľko. Mladý 21-ročný Uruguajčan Nicolás Lodeiro nastúpil do duelu s Francúzskom v 61. minúte a už o 19 minút neskôr opúšťal ihrisko po dvoch zbytočných žltých kartách, ale Uruguaju sa nakoniec proti nevýraznému Francúzsku podarilo ubrániť bezgólovú remízu.
Druhý hrací deň poznačila obrovská chyba anglického brankára Greena, ktorý pustil za chrbát slabú strelu Američana Clinta Dempseyho z 30 metrov, ktorým zabezpečil pre USA cennú remízu. Green sa tak zaradil do dlhého zoznamu anglických brankárskych tragédov.
Tretí hrací deň sa začínal duelu Slovinska s Alžírskom, ktorý bol vcelku vyrovnaný, ale o víťazovi rozhodla brankárska chyba Alžírčana Fawziho Chaouchih, ktorý si katastrofálne vyrátal dráhu letu lopty z Korenovej kopačky a lopta na prekvapenie skončila v sieti a Slovinsko vyhralo 1:0. Ďalšou čiernou alžírskou škvrnou bolo vylúčenie Abdela Ghezzal za absolútne zbytočnú hru rukou v slovinskom pokutovom území, z ktorého rezultovala druhá žltá karta.
V dueli Srbska s Ghanou sa niečo podobné ako Ghezzalovi podarilo 5 minút pred koncom Srbovi Kuzmanovičovi, ktorý ale zahral rukou vo vlastnej šestnástke a Gyan Asamoah bezpečne premenil pokutový kop, vďaka ktorému Ghana vyhrala 1:0. Srbsko však už predtým hrali bez vylúčeného Lukoviča.
V poslednom zápase tretieho dňa Nemecko jasne zdolalo Austráliu 4:0, ale aj v tomto zápase sa červenalo, keď za stavu 2:0 videl priamu červenú kratu za faul na Kloseho Austrálčan Tim Cahill, ktorý tak zmaril aj poslednú šancu Austrálie na zníženie stavu.
Prvé tri hracie dni tak namiesto útočného futbalu priniesli viac vzruchu a nervozity a ostáva len dúfa, že sa pridajú aj hráči zlepšenými výkonmi.
(sd)