Historická romanca Začalo sa to bozkom
Ona je bystrá a silná osobnosť, ktorá rada koná.
On je hrdý muž, ktorý má svoje tajomstvá a tie vedia niekedy spôsobiť poriadne nedorozumenia, či trápenie. Chémia medzi nimi funguje na jednotku, a vy si budete užívať nežné a láskyplné momenty.
Obľúbená regentská séria o šľachtickom rode Worthingtonovcov z pera úspešnej americkej autorky Elly Quinnovej pokračuje ďalšou, treťou časťou s názvom Začalo sa to bozkom. Spoznávame v nej sestru grófa Worthingtona lady Louisu Viversovú.
Keď sa rozbehne spoločenská sezóna, všetky oči sa upierajú na krásnu, temperamentnú lady Louisu. O jej pozornosť sa uchádzajú mnohí džentlmeni, no ona sa nemieni uspokojiť s hocijakým ctiteľom. Chcela by muža, ktorý má rád dobrodružstvo a je vášnivý. Túži po spriaznenej duši a vie, že keď takého muža uvidí, hneď ho spozná.
Mohol by tým mužom byť Gideon, vojvoda Rothwell?
Keď sa prvý raz stretnú, obaja pocítia silnú príťažlivosť. A tak na svitaní spolu jazdia na koni a po večeroch tancujú na báloch. Napokon Gideon neodolá túžbe objať ju a Louisa si je istá, že ju požiada o ruku.
Vojvoda je však presvedčený, že sa nemôže oženiť. Jeho otec prehajdákal rodinný majetok a on by svojej neveste nemal čo ponúknuť. Musí sa teda rozhodnúť, či dopustí, aby jeho hrdosť stála v ceste ich láske – alebo riskuje všetko a dovolí, aby rozhodla dáma...
Začalo sa to bozkom nás opäť zavedie na začiatok 19.storočia, do Londýna v roku 1815. Ella Quinn má skvele naštudované regentské obdobie a jej príbehy sú autentické – pozná zvyky, vtedajšie netradičné i všeobecne známe aspekty spoločenského života. Ovláda historické pozadie, vie správne dobovo obliecť svoje postavy.
Je to krásny únik do žiarivého regentského sveta o tom, čo má robiť mladá dáma, ak muž jej snov nie je tým, za koho ho považuje?!
„Jedným z dôvodov, prečo mám tak rada obdobie regentstva, je to, že jeho pravidlá v kombinácii so zvyškami odviazaného správania jurajovského obdobia vytvárajú zaujímavé zvyky,“ vysvetľuje autorka Ella Quinn.
V čase vlády kráľa Juraja sa stali veľmi obľúbenými hazardné hry a to pokračovalo aj v období regentstva s jediným rozdielom — dámam sa neodporúčalo venovať takej činnosti. No staršie dámy aj tak hrali. Bolo ohromujúce, aké obrovské sumy ľudia prehrali a koľko rodín hazardné hry zruinovali! Predstavitelia aristokracie nesplácali dlhy obchodníkom, a to viedlo k ich bankrotu. No tie dlhy sa nedali vymáhať zákonnou cestou....
Milan Buno, knižný publicista