Guinessova kniha rekordov na rok 2019

Je tu nová Guinessova kniha rekordov pre rok 2019.
Nájdete v nej 10 faktografických kapitol ako Vesmír, Planéta Zem, Ľudské bytosti, Fantastické výkony, Veda a technika, Umenie a médiá, či Šport.
Zoznámte sa s najtalentovanejšími domácimi maznáčikmi, žasnite nad dych vyrážajúcou krásou dinosaurov, obdivujte umelú inteligenciu a virtuálnu realitu. Okrem toho vás čakajú tvorcovia najúžasnejších domácich projektov na svete.
A k tomu viac ako tisíc rekordov zo všetkých oblastí ľudskej činnosti.
Jednoducho úžasná kniha!

Kniha je veľmi dobre graficky spracovaná – plnofarebná, pričom každá časť knihy má farebné označenie podľa kapitol. Dôležité fakty na hornom okraji, v dolnej časti zasa súvisiace rekordy. Stránky Zaostřeno prinášajú detailný pohľad jednej témy. Vyše 1000 fotografií a ilustrácií. Rekordy vybrané z vyše 40.000 údajov.
Ak nájdete pri fotke symbol 100%, znamená to, že sa pozeráte na držiteľa rekordu v skutočnej veľkosti.

V knihe Guinessova kniha rekordov 2019 sú napríklad tieto rekordy:

  • Betsy Bondová z Wiltshiru drží rekord za najväčšie ihlice na štrikovanie, s ktorými dokáže niečo aj uštrikovať! Sú dlhé 4,4 metra.
  • Rolf Bucholz je rekordman v tetovaniach a pírsingu. Má ich na tele viac ako 500 a pokojne by vraj pridal aj ďalšie.
  • Zberateľ FM Kahn si zápis do Guinessovej knihy rekordov zaslúžil za svoju kolekciu s klaunovskou témou.
  • Barry John Crowe vám za minútu vyrobí najväčší počet párkov na svete – až 78. Barry vyrába párky od svojich 13 rokov.
  • Eddie „Beštia“ Hall zdvihol hmotnosť 500 kg v mŕtvom ťahu. Stal sa prvým človekom, ktorý zdvihol pol tony, toľko váži dospelý samec ľadového medveďa. Krátko po výkone však skolaboval, pretože mu po nadľudskom  úsilí popraskali žilky v hlave.
  • Najstaršia profesionálna dídžejka na svete je DJ Sumirock. Hráva v rodnom Japonsku, ale aj na Novom Zélande, či v Paríži. A teraz pozor – má 83 rokov a 6 mesiacov!


Guinnessova kniha rekordov vyšla prvý raz v roku 1954. Ihneď si získala množstvo fanúšikov a čitateľov, ktorí v nej dychtivo listovali a ukazovali svojim blízkym alebo priateľom.
Opäť vyšla táto kniha aj v češtine, tentoraz s rekordami pre rok 2019.
Mimochodom, vedeli ste, že 12. novembra 2004 sa predala kniha s číslom 100 miliónov?  Áno, Guinnessova kniha rekordov patrí medzi najpredávanejšie knihy v histórii ľudstva.