Endiex - liek určený na liečbu hnačky bez lekárskeho predpisu
Ten, kto zažil aspoň raz v živote črevné problémy, tak vie, že sú veľmi nepríjemné a obmedzujúce. V takýchto situáciách je skvelou pomocou Endiex. Jedná sa o liek na hnačku, ktorý je navyše dostupný bez lekárskeho predpisu, takže ho kúpite v ktorejkoľvek lekárni (a aj na internete).
Ako vyzerá a čo obsahuje Endiex?
Endiex sú tvrdé želatínové kapsule, ktoré sú charakteristické hlavne svojou farbou. Jedna polovica kapsule je sýtožltá a druhá polovica je svetlo-oranžovej farby. Vo vnútri každej kapsule sa nachádza žltý prášok. Čo sa týka veľkosti balení, tak na našom trhu sú k dispozícií balenia, ktoré obsahujú 12, 28, 30 alebo 60 kapsúl. (zdroj: mediteka.sk)
Endiex obsahuje účinnú látku, teda liečivo, ktoré sa nazýva nifuroxazid. Každá jedna kapsula obsahuje 200 mg spomínaného liečiva. Okrem toho sa v každej kapsule nachádzajú i ďalšie zložky a sú nimi: predželatínovaný kukuričný škrob, magnéziumstearát, koloidný bezvodý oxid kremičitý, sodná soľ kroskarmelózy, mikrokryštalická celulóza, želatína, oxid titaničitý (E171), oxid železitý červený (E172), oranžová žlť (E110) a chinolínová žlť (E104). (zdroj: adc.sk)
Endiex a jeho účinky
Účinná látka nifuroxazid sa používa na liečbu hnačky. Vďaka tomu je Endiex určený na liečbu hnačiek. Používa sa pri troch druhoch hnačkách:
• Liečba hnačky infekčného pôvodu – tieto hnačky spôsobujú rôzne druhy vírusov alebo baktérií
• Liečba hnačky neinfekčného pôvodu – jedná sa o hnačky, ktoré vznikli v dôsledku podráždenia tráviaceho systému (to znamená, že ste skonzumovali napríklad pokazené potraviny, prípadne mohlo byť skonzumované jedlo ťažko stráviteľné)
• Liečba hnačky cestovateľov – tu však treba upozorniť, že liek neslúži ako prevencie pred týmito hnačkami
Dôležité odporúčania pri užívaní tabliet Endiex
Ak siahnete po spomínanom lieku, ktorý je určený na liečbu hnačky, v takom prípade je potrebné dodržiavať určité odporúčania. Vďaka tomu dosiahnete správny účinok, čiže liečbu hnačky. Jedná sa o nasledujúce odporúčania:
• Dodržujte pitný režim (voda, minerálne vody, sladký čaj a iné)
• Bežné jedlo nahraďte suchármi, prípadne jedzte len odvar z ryže alebo mrkvy
• Jedzte menšie porcie jedla
• Snažte sa obmedziť konzumáciu tukov v strave
Zdroje: adc.sk, mediteka.sk