Droždím proti zápche i za krásnou pokožkou

Poznáme ho stovky rokov, ale napriek tomu si neuvedomujeme jeho pozitívne účinky.
Používa sa hlavne pri výrobe pečiva, ale aj pri príprave drožďovej polievky alebo nátierky. Ak ho nekonzumujete, robíte chybu, pretože je v ňom množstvo výživných látok.

  • Okrem B vitamínov, obsahuje aj bielkoviny

B vitamíny plnia v ľudskom tele mnoho funkcií. Medzi najčastejšie príznaky nedostatku patrí únava, podráždenosť, suchá pokožka a zápaly kože, problémy s pamäťou, bolesti svalov, zápcha, nespavosť a ďalšie. V droždí sú zastúpené najmä vitamíny B1, B2 a B3. Okrem toho sa v droždí nachádzajú bielkoviny, ktoré sú nevyhnutné pre každého človeka. Ďalej obsahuje prospešné enzýmy a mikroorganizmy, železo, meď a ďalšie látky.

  • Droždie pre celkové zdravie

V akých prípadoch sa oplatí po droždí siahnuť? Pomôže pri nadúvaní a zápche vďaka obsahu užitočných mikroorganizmov. Pomoc poskytne i pri svalovej horúčke, pretože napomáha odbúravaniu kyseliny mliečnej z organizmu. Je výborné pri kožných problémoch a napomáha metabolizmu cukrov.

  • Pripravte si drožďový nápoj

Ak chcete využiť pozitívne účinky droždia naplno, vyhnite sa kontaktu s teplotou nad 55 stupňov Celzia. Pre posilnenie organizmu sa odporúča drožďová kúra. Na prípravu potrebujete približne štvrť kocky droždia. Tie zmiešajte s dvomi čajovými lyžičkami kokosového cukru a zalejte malým množstvom vlažnej vody. Všetko dokonale rozmiešajte a zalejte pohárom mlieka. Pite ráno nalačno pred raňajkami.

  • Na trhu je čerstvé i sušené

Na to, aby ste mohli z droždia čerpať čo najviac benefitov, je potrebné, aby bolo čerstvé. To spoznáte podľa svetlohnedej farby a drobivej štruktúry. Trhlinky a tmavé škvrny sú znakom toho, že nie je čerstvé. Dajte si pozor aj na skladovanie. Vhodná teplota je od 1-10 stupňov Celzia. Ak sa rozhodnete pre sušené droždie, aj v tejto forme sa v ňom nachádzajú prospešné látky.

  • Droždie pôsobí hojivo a protizápalovo. Ocení to i pokožka

Droždie je vhodné nielen na vnútorné, ale i vonkajšie použitie. Môžete si z neho pripraviť výživnú masku na tvár. Buď stačí kvasnice rozmiešať v teplej vode, alebo v mede a naniesť na pleť. Po 30-tich minútach sa maska opláchne a pleť ošetrí bežným spôsobom. Podľa typu pleti možno použiť aj ďalšie ingrediencie, ako napríklad vajíčko, olivový, mandľový a kokosový olej alebo citrónovú šťavu.

-w-