Chcete umelé nechty? Zistite si najskôr plusy i mínusy

 

Premýšľate nad umelými nechtami a neviete sa rozhodnúť? Pred samotným rozhodnutím by ste mali zvážiť niekoľko dôležitých skutočností. My sa vám pokúsime pomôcť niekoľkými užitočnými informáciami.
 
Výhody stoja zato!
Vo všeobecnosti sú umelé nechty veľmi obľúbené. Vyžadujú minimálnu domácu starostlivosť, ktorá je maximálne jednoduchá a časovo nenáročná. Môžete si vyberať z pestrej palety farieb a štýlov. Nechty manikérka ľahko prispôsobí špeciálnej udalosti, na ktorú sa chystáte. Umelé nechty sú vhodné aj pre oslabené alebo rozštiepené nechty. V zásade neexistujú žiadne špeciálne obmedzenia vzťahujúce sa na kvalitu vlastných nechtov. Ak sa neviete zbaviť zlozvyku ohrýzania nechtov, umelé nechty vás ho raz a navždy zbavia. Umelé nechty sú zhotovované z materiálov a technológiami, ktoré ich robia trvanlivými, odolnými a zdravotne neškodnými. Môžete bez obáv vykonávať všetky domáce práce, ale pozor na čistiace prostriedky! Naučte sa využívať ochranné rukavice, pretože chemikálie môžu nechty poškodiť.
 
Umelé nechty majú i nevýhody...
V ojedinelých prípadoch sa stáva, že umelé nechty spôsobujú alergie. Ak vám necht odpadne, musíte navštíviť manikérku. Umelé nechty si vyžadujú pravidelné návštevy kozmetického salóna a potrebné finančné prostriedky. Rezervujte si do mesiaca približne hodinu času a finančnú hotovosť vo výške 15 až 30 euro.
Odstraňovanie nechtov patrí do rúk odborníka, nikdy sa oň nepokúšajte samy, milé dámy! Neopatrnou manipuláciou môžete škaredo poškodiť vlastný necht.
Akrylové nechty sú stále populárne
Do kategórie obľúbených umelých nechtov patria akrylové nechty vyrobené na báze akrylu. Možno ich označiť za trvalé a silné. Dopĺňanie akrylu je nutné minimálne raz za 3 týždne v závislosti od rýchlosti rastu nechtov. Nevýhodou je, že akrylové nechty pôsobia neprirodzene.
 
Ak chcete prirodzenejšie umelé nechty, zvoľte gélové
Gélové nechty sú v súčasnosti hitom. Sú obľúbené vo všetkých vekových i profesijných skupinách žien. Výhodou je, že pôsobia oveľa prirodzenejšie ako akrylové nechty. Na druhej strane sú menej odolné voči poškodeniu. Dopĺňanie nemusí byť tak časté ako u akrylových nechtov.
Pre výrobu umelých nechtov sa využívajú aj ďalšie suroviny. Materiály ako laminát, hodváb alebo ľan sú základnými zložkami pre výrobu umelých nechtov pomerne nízkej odolnosti.
 
Tipy pre krásne ruky a nechty
  • Pravidelne navštevujte manikérku a dodržujte jej rady!
  • Nezabúdajte na pravidelné zatláčanie nechtovej kožtičky a jej ošetrenie hydratačným olejom.
  • Vyhýbajte sa chemikáliám, ktoré využívate pri upratovaní kúpeľne alebo kuchyne a používajte ochranné rukavice.
  • Vo vašej výbave nesmie chýbať odlakovač bez acetónu a umelé pilníky (na kovové zabudnite).
  • Pravidelne doprajte rukám hydratačnú masáž a krémovanie!
MIMI
Foto: flickr/nailsbylisa (available under a Creative Commons license)