Piešťanky stratili šancu na semifinále v 34. minúte štvrtého zápasu.

TYDAM UPJŠ Košice - BKM Piešťany 67:63 (46:46, 29:34, 11:10)

¼: 11:10, 23:19, 12:17, 21:17

Zákl. zost.: Varhaníková 12, Stanková 11, Žáková 20, Rybáriková 9, Valentová 0

Striedali: Potroková 4, Rondošová 7, Mináriková 0, Brašková 0

Od úvodných minút hrali obe družstvá opatrne, vedomé si dôležitosti zápasu. Počas prvých troch štvrtín sa družstvá striedali vo vedení, ale ani jedno družstvo nezískalo rozhodujúci náskok. Posledná štvrtina začínala za stavu 46:46. V nej už ale nehrala Stanková, ktorá povinne striedala už v 22. minúte. Za stavu 51:51 sa podaril domácim minitrhák na 59:51, Piešťanky ale dokázali tesne pred koncom znížiť na 65:63. To však bolo z ich strany všetko. Po troch zápasoch viedli Košice 2:1 na zápasy a celkové skóre zápasov bolo + 2 body pre Košice.

TYDAM UPJŠ Košice - BKM Piešťany 85:67 (62:49, 42:38, 19:15)

¼: 19:15, 23:23, 20:11, 23:18

Zákl. zost.: Varhaníková 0, Stanková 19, Žáková 20, Rybáriková 7, Valentová 2

Striedali: Potroková 13, Rondošová 6

Do posledného zápasu nastúpili hostky odhodlane, vedomé si toho, že aj trojbodové víťazstvo znamená postup do semifinále. Zápas bol dlho vyrovnaný, ale v poslednej minúte 3. štvrtiny inkasovali hostky po nevynútených chybách 7 bodov v rade a skóre sa zmenilo na 62:49. V 34. minúte mali Piešťanky šancu zdvihnúť hlavy, keď za stavu 65:59 hádzali 4 trestné hody a mali mať loptu z boku po technickej chybe domáceho trénera, bohužiaľ TH nepremenili a po strate lôpt sa domáce dostali do rozhodujúceho náskoku. Stav na zápasy 3:1, do semifinále postúpil TYDAM UPJŠ Košice, BKM Piešťany skončili v 1.lige po neúspechu v play off na konečnom 8.mieste.

„Veľmi nám chýbala podkošová opora Horváthová, no a v treťom zápase boli niektoré dievčatá premotivované. No aj taký je šport. Rozhodne sme však na východe republiky nezanechali zlý dojem a gratulujeme súperkám k postupu do semifinále.“ povedal Miloš Drgoň, predseda BKM Piešťany