Bardejov už len krok od titulu

Dnešný štvrtý finálový duel sa začal úplne odlišne od toho tretieho. Zatiaľ čo včera strelili prvý gól domáci dnes sa to podarilo hosťom, keď v presilovej hre Gmitter zužitkoval Balážovu vynikajúcu prihrávku a nemohol nedať. Otrasení domáci zakrátko dostali ďalšie dve rany. Molnár a po ňom Valchař v rozpätí 13 sekúnd strelili dva góly a v deviatej minúte svietil na ukazovateli skóre stav 0:3. Bardejov pokračoval aktívne aj naďalej, štvrtý gól mohol pridať Pichnarčík, ale Dzubina ho so šťastím vychytal. Aspoň znížiť mohol Chylo, lenže v samostatnom nájazde ani len netrafil bránu a trojgólový rozdiel ostal nezmenený.

Skóre sa ale menilo na začiatku druhého dejstva po Petruškovej nádhernej sťahovačke v presilovke a už bolo pre domácich zle-nedobre. Piešťany však zakrátko mohla nakopnúť presilová hra, pred ktorou sa ešte nechal Dzubina vystriedať Fumačom. V tejto presilovke gól už padol aj do hosťujúcej brány po Hruškovej strele od modrej čiary a domáci okamžite prebrali iniciatívu v zápase. Znížiť na dvojgólový rozdiel mohol vo svojom druhom samostatnom nájazde Chylo, ale opäť ani netrafil bránu súpera. Druhý gól domácich však nakoniec prišiel. Pri signalizovanom vylúčení Románek posunul puk Peškovi, ten si vytiahol brankára, obohral ho a znižoval na 2:4. Ešte veselšie mohlo byť po Bučkovej tvrdej strele, ale Marton puk schoval medzi betónmi.

Hneď v prvej minúte tretej tretiny mohol piešťanské nádeje zmraziť Baláž, potom čo Bokroš stratil puk, ale Fumač hosťujúcemu hráčovi strelu ramenom vytlačil nad bránu. Onedlho sa však nechal vylúčiť Pichnarčík, Urban vystrelil od modrej čiary, puk stlmil bardejovský brániaci hráč a ten sa dostal k voľnému Haringovi, ktorý spomedzi kruhov nedal Martonovi strelou príklepom do vinkla žiadnu šancu zareagovať a už bolo len o gól. Domáci tlačili naďalej, ale vytúžené vyrovnanie neprichádzalo. Najbližšie k nemu mal Románek, ale v nájazde pred Martonom zbytočne namiesto strely volil kľučku a dostal sa sám do uhla, z ktorého sa góly v žiadnom prípade dať nedajú. Dve minúty pred koncom v poslednej snahe o vyrovnanie domáci tréneri odvolali Fumača, ale Piešťanci si väčšie šance nevytvorili a pokazenou prvou tretinou tak podarovali Bardejovu tretiu výhru v sérii.


Milan Hovorka, ŠHK 37 Piešťany: \"Dnes to bol zvláštny zápas, nedali sme prvú šancu, následne sme išli do oslabenia, inkasovali sme gól a po ňom v krátkom čase aj dva ďalšie. Na začiatku druhej tretiny ešte aj štvrtý. Potom sme však zapli, po prvom našom góle sme boli lepší, ale zápas sa nám zvrátiť už nepodarilo. Dnes chlapcom pochváliť nemôžem, aj keď boli dve tretiny lepší ako súper, pochváliť ale chcem fanúšikov, ktorí za nami stáli aj pri nepriaznivom stave a hnali nás dopredu.\"

Jozef Čontofalský, HC 46 Bardejov: \"Čo povedať k tomuto zápasu. Vyhrávali sme 4:0, ale so šťastím sme ubránili výhru. Začali sme dobre, dali sme rýchle góly, ale po štvrtom sme absolútne prestali hrať a Piešťany až do konca stretnutia na ľade dominovali. Začali sme robiť zbytočné chyby, boli sme často vylučovaní, čo sa súperovi podarilo potrestať, ale našťastie pre nás sme horko-ťažko ubránili víťazstvo, z čoho sa tešíme a ideme domov sériu ukončiť a finále vyhrať.\"

 

ŠHK 37 Piešťany - HC 46 Bardejov 3:4 (0:3, 2:1, 1:0)

Góly: 23:02 Hruška (Pupák, Mertel), 28:06 Peško (Románek), 42:44 Haring (Urban, Románek) - 03:36 Gmitter (Baláž, Takáč), 07:57 Molnár (Gráčik, Dancsák), 08:10 Valchař (Knap), 21:57 Petruška (Sabol, Školiak)

 

ŠHK 37 Piešťany: Dzubina (23. Fumač) - Mišura, Bokroš, Urban, Kolník, Bučka, Macháč, Mrázik, Hruška - Pupák, Mertel, Ručkay, Románek, Peško, Haring, Jánoš, Ďuriš, Chylo, Klčo, Mihálik, Lisoň

HC 46 Bardejov: Marton - Gajdoš, Valentín, Šimo, Takáč, Školiak, Polaček, Pichnarčík, Mihalič - Baláž, Piatak, Gmitter, Gráčik, Dancsák, Molnár, Petruška, Sabol, Schneider, Valchař, Minčák, Knap

 

(sd)