Ako sa žije s umelými nechtami?

Gélové či akrylové nechty? To je otázka. Ktorá technika je najlepšia? Čo je to najlepšia? Pre niekoho najvyššia kvalita, pre iného najnižšia cena, pre každého niečo iné. Dôležité je, aby nechty pôsobili prirodzene, aby ste sa cítili dobre, pohodlne aby vás neobmedzovali v žiadnej činnosti.
Technika modelácie gélovým, či akrylovým systémom je rozdielna v nanášaní hmoty, výsledný efekt je však úplne rovnaký. Rozdiely sú v technike nanášania, v stavbe materiálu, v spôsobe vytvrdnutia. Gél obsahuje fotoradikály, ktoré vplyvom UVA žiarenia spôsobia vytvrdnutie gélu. Akryl tvrdne na vzduchu odparovaním tekutejl zložky - liqiudu. Zapácha a je tvrdší na opracovanie.
Gél obsahuje 5-6% kyselín, t.j. minimálny obsah kyseliny. Kyselina postupuje len do povrchu nechtovej platničky. Akryl je koncentrovaný, obsahuje 65-100% kyseliny. Prašnosť oboch materiálov je rovnaká. Akryl je tvrdší ako gél, táto skutočnosť ho však nerobí pevnejším. Naopak veľkou výhodou gélu je jeho flexibilita, pružnosť.
Gélové nechty vedia byť jemné i tuhé, pevné i krehké.
Ako sa žije s modelovanými nechtami? Moja osobná dlhoročná skúsenosť - SUPER. Zbavíte sa každodennej starosti o nechty. Samozrejme aj umelý necht sa môže poškodiť, alebo zlomiť. Treba sa starať aj o modelované nechty, táto starostlivosť, ak sa však s ňou zžijete, vám po čase ani nepríde. Ako sa hovorí: „Na dobré sa ľahko zvyká".
Prvých pár hodín po prvej modelácii budete mať pocit, že vaše prsty a nechty sú necitlivé. Budete mať problémy s manipuláciou s mincami, gombíkmi, ale všetko je len sila zvyku. Pri prevj modelácii odporúčam kratšiu, prirodzenú dĺžku nechtov. Zaručí vám, že si rýchlejšie zvyknete a dlhšiu trvanlivosť vašich nových nechtov. Nerobte veci prirýchlo, vaše pohyby rúk by mali byť elegantné.

Predovšetkým si dávajte pozor:
1. Pri veľkom upratovaní používajte ochranné rukavice s bavlnenou vložkou, budú vám   vďačné nielen vaše nechty, ale aj ruky.
2. Pri razantnom žmýkaní.
3. Na intenzívny tlak na nechty, je tu nebezpečenstvo poranenia prírodného nechta a je to veľmi bolestivé.
4. Pri otváraní a zatváraní zásuviek, skríň...
5. Pri vyberaní predmetov z vreciek úzkych nohavíc, či sukní.
6. Pri obúvaní použite obuvák.
7. Pri ustielaní a prevliekaní posteľnej bielizne predovšetkým pozor na rovnanie plachty.
8. Nepoužívajte nechty namiesto skrutkovača alebo na otvárenie konzervy.
9. Naučte sa brať mince a drobné veci bruškami prstov a nie špičkami nechtov.
10. Modelované nechty nikdy nestrihajte, prasknú. Používajte len pilník na umelé nechty.
11. Používajte len bezacetónový odlakovač.
12. V zimnom období pri tuhých mrazoch používajte rukavice, nechty sa mrazom stávajú krehkejšie.
13. Nezabúdajte si čistiť nechty zospodu, usadzujú sa tam nečistoty, napr. malou zubnou kefkou.
14. Pokiaľ sa vám necht zlomí, nelepte ho sekundovým lepidlom, radšej ho prelepte lepiacou páskou a choďte vašej manikérke na opravu.

Možno sa vám zdajú tieto upozornenia zložité, neľakajte sa, je to len zvyk. Po čase  už budete  robiť všetky tieto činnosti automaticky, a vaše nové nechty vydržia takmer všetko, celkom určite však viac, ako vaše prírodné. 
A nakoniec nezabúdajte, že nechty neustále rastú, preto sa včas objednajte na doplnenie po dobe, ktorú vám doporučí vaša manikérka.

 

Nabudúce: Ako sa zbaviť obhrýzania nechtov... 

RD